[woodmart_title color=”primary” style=”bordered” title=”محصولات اخیر” subtitle=”ووکامرس” after_title=”لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ” css=”.vc_custom_1590404662996{margin-bottom: 50px !important;}” woodmart_css_id=”5ecba60aba4e1″ woodmart_empty_space=”” title_width=”100″]

CCHP

CCHP: Combine Cooling Heating & Power

این اصطلاح در واقع یعنی تامین انرژی الکتریکی و سرمایش و گرمایش یک سیستم به صورت یکجا.

برای رسیدن به این منظور تولید برق از طریق ژنراتورهای گاز سوز (DG) انجام میشود واز گرمای حاصل از احتراق که دمای حدود ۴۸۰c را داراست برای ایجاد گرمایش به دیگ ها یا مبدل ها و برای ایجاد گرمایش به چیلر های جذبی فرستاده میشود. چیلر های مورد استفاده میتوانند انواع مختلفی از چیلر های جذبی باشند اما چیلر مخصوص این تکنولوژی، چیلر جذبی اگزاست مستقیم است. در این حالت ما راندمان بسیار بالای ۹۰ درصد را خواهیم داشت.

CCHP

CCHP: Combine Cooling Heating & Power این اصطلاح در واقع یعنی تامین انرژی الکتریکی و سرمایش و گرمایش یک سیستم

VRF  برند فوجی ترما (FUJI THERMA)

مشخصات فنی سیستم VRF  برند فوجی ترما (FUJI THERMA): - مشخصات ارائه شده یونیت خارجی میباشد. - ولتاژ مورد نیاز ۳۸۰  ولت سه فاز با فرکانس ۵۰HZ - در تمام مدلهای زیر سایز لوله بالانس روغن ۹.۵۲mm میباشد. - دمای مجاز کار کرد برای سرمایش -۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد و برای گرمایش -۲۰ تا ۲۴ درجه سانتیگراد میباشد.

VRF برند  فوجیتسو (FUJITSU)

مشخصات فنی سیستم VRF برند  فوجیتسو (FUJITSU) :

- در دستگاه معرفی شده محدوده ظرفیت دمای کارکرد برای سرمایش -۱۰ to 46  درجه سانتیگراد و برای گرمایش -۲۰ to 21

- مبرد مورد استفاده R-410 میباشد.

- برق مصرفی سه فاز ، ۴۰۰ ولت ، ۵۰HZ میباشد.

- حداکثر فشار استاتیکی خارجی ۸۰ pa است و فین مبدل حرارتی از نوع BLUE FIN میباشد.

اگزاست بویلر استاندارد کسل

مولد بخار بازیاب حرارت :

مولد بازیاب حرارت که اصطلاحا اگزاست بویلر گفته میشود جهت افزایش راندمان نیروگاههای گازسوز یا موتورهای دیزل و یا توربین ها ، از حرارت اتلافی این دستگاهها استفاده میکند. در واقع اگزاست بویلر از حرارت اتلافی این دستگاهها استفاده میکند.

در واقع اگزاست بویلر حرارت اتلافی این دستگاهها را جذب و برای تولید بخار یا آب داغ بکار میبرد. میتوان آن را بویلری نامید که انرژی خود را از حرارت اتلافی دیگر دستگاهها تولید میکند. در حالتی که این بازیافت حرارت در cchp  استفاده شود بازده ۴۵ درصد را به بالای ۹۰ درصد میرساند.

برج خنک کن

در سیستم های تهویه مطبوع همیشه تولید حرارت داریم در واقع حرارت داخل ساختمان به بیرون انتقال پیدا میکند یکی از موارد دفع حرارت استفاده ار مبدل های حرارتی است ولی این تجهیزات آب را تا ۲۰F  بیشتر از DB محیط سرد میکند و ما در تهویه مطبوع به این مقدار دفع حرارت نیاز نداریم لذا برج خنک کن انتخاب بهتری است. برج آب را حدود ۷F بیشتر از WB محیط سرد میکند. برای انتقال حرارت مناسب در برج آب به وسیله نازل هایی به صورت پودر  (Splash Bar)  در میاید. هوا از طریق فن های دمنده، جریان جابجایی (Convection Current)  و یا جریان باد، درون برج دمیده خواهد شد.

پکیج انبساط مستقیم

پکیج انبساط مستقیم (Direct expansion package):

در این پکیج ها برخلاف هواساز (که برای ایجاد هوای سرد آب سرد را از چیلر دریافت میکند)، تامین هوای سرد از طریق مبرد موجود در داخل پکیج ایجاد میشود. تفاوت پکیج با هواساز در مبرد آن است. در پکیج از مبردهای  R-22, R-134a    و R407  و... استفاده میشود ولی در هواساز مبرد آب است. در پکیج نمیتوان درجه حرارت هوای خروجی را تا هر اندازه ای کاهش داد در حالی که در هواساز این امر با کاهش دمای آب امکان پذیر است. مزیت پکیج در جاگیری کمتر و کمتر شدن تجهیزات است. برای ایجاد گرمایش در پکیج  معمولا از کویل آبگرم استفاده میشود که آبگرم آن بویلرهای موتور خانه تامین میشود.