مقالات آموزشی

پکیج حرارتی

پکیج حرارتی

پکیج حرارتی

پکیج های حرارتی این شرکت از نوع لوله و پوسته می باشد که در دو ساختار واترتیوب و فایر تیوب با طراحی dry back  و wet back با توجه به نیاز مشتری تولید می شود.

پکیج های موتور خانه ای در فضایی خارج از محل سکونت (موتور خانه) نصب می شوند و خطرهای احتمالی پکیج های مشابه مانند گاز گرفتگی و آتش سوزی را به حداقل می رساند.

قابلیت نصب مبدل گرمایشی آب استخر، جکوزی و تولید بخار سونا در داخل پکیج به صورت آپشن وجود دارد و عملا می توان از یک دستگاه با ۵ خروجی کاملا مستقل نمود.

مصرف انرژی پکیج های موتور خانه ای ۳۵% کمتر از سیستم حرارت مرکز(موتور خانه ای) موجود در بازار می باشد و این پکیج ها دارای راندمان حرارتی بالاتر از ۹۱% می باشد که با نصب سیستم کندانسینگ می توان راندمان تا ۹۸% را براساس درخواست مشتری تامین نمود.

با توجه به نوع طراحی این پکیج ها که قابلیت تولید آب گرم مصرفی و آب گرم گرمایشی را دارد نیازی به منبع دو جداره و منبع کوئلی جهت تامین آبگرم بهداشتی (مصرفی) نبوده و با استفاده از این نوع پکیج ها فضای خالی بیشتری در موتور خانه ایجاد میگردد.

مزایای پکیج حرارتی آترون

*بهای تمام شده کمتر نسبت به ظرفیت حرارتی در مقایسه با طرح های موجود.

*راندمان حرارتی بالاتر از ۹۱% بدون استفاده از تجهیزات بهینه سازی انرژی جانبی و تا ۹۸% با تجهیزات اضافی بهینه ساز انرژی.

*عمر پکیج های موتور خانه ای حداقل ۱۰ سال می باشد و قابلیت سرویس کاری و اسید شویی را نیز دارد.

*با توجه به اینکه دمای آب گرم مصرفی مطابق با استاندارد های جهانی حداکثر ۴۱ درجه سانتی گراد می باشد بنابراین نیاز به گرمایش بیشتر دمای آب در این نوع مبدل ها وجود ندارد چرا که در طراحی این مبدل های حرارتی سطوح انتقال حرارت و ظرفیت حرارتی در نظر گرفته شده توانایی گرمایش آب گرم مصرفی مورد نیاز را به طور پیوسته دارا می باشد.

در طراحی های موجود معمولا جهت تامین آب گرم مصرفی به دلیل ظرفیت حرارتی پایین مبدل حرارتی (منبع کویل دار و یا منبع دو جداره) آب گرم با دمای بالاتر ( بیشتر از ۶۰ درجه سانتی گراد) تامین و ذخیره می شود و نهایتا زمان مصرف مقداری از این آب گرم به همراه آب سرد مخلوط شده تا آب با دمای مناسب جهت استفاده (زیر ۴۱ درجه سانتی گراد مطابق با استاندارد جهانی دمای آب گرم مصرفی) رسیده و نهایتا مصرف می شود ولی در طرح این پکیج ظرفیت حرارتی مبدل آب گرم مصرفی بر اساس میزان آب گرم مصرفی محاسبه شده و نیاز به ذخیره سازی آب گرم نداشته به طوری که پیوسته آب گرم مورد نیاز تامین می شود، بنابراین اولا حجم بزرگ منبع آب گرم مصرفی و نیز سطح جانبی قابل ملاحظه بدنه مبدل حرارتی موجود (منبع دوجداره و منبع کویل دار)   که در دمای نسبتا بالا( بالاتر از ۶۰ درجه سانتیگراد) طی شبانه روز قرار دارد، پرت حرارتی قابل ملاحظه داشته و ثانیا شانس تشکیل رسوب در مبدل حرارتی موجود در بازار به دلیل کارکرد در دمای بسیار زیاد تر می باشد که در این طرح شانس تشکیل رسوب در مبدل آبگرم مصرفی به حداقل ممکن می رسد.

ایجاد جهت غیر همسو در جریان سیال ها در پکیج های و یا مبدل های حرارتی موجود با جریان هم سو که جهت جریان آب ورودی و خروجی به نسبت محصولات احتراق در یک راستا می باشد، بنابراین با توجه به اینکه محصولات احتراق در زمان خروج به حداکثر دمای آب در تبادل می باشد و با دمای بالاتری نسبت به دمای محصولات احتراق از پکیج خارج خواهد شد و این عمل باعث کاهش راندمان حرارتی خواهد شد. اما در پکیج حرارتی این شرکت طراحی به نحوی صورت گرفته است که جهت جریان آب و محصولات احتراق در زمان خروج با حداقل دمای آب پکیج که در ورودی می باشد در تبادل حرارتی قرار می گیرد بنابراین امکان دستیابی به حداکثر راندمان حرارتی حاصل خواهد شد.

طرح دمنده هوای احتراق از نوع فن رادیال می باشد که فشار هوای احتراق بیشتری نسبت به طرح های موجود ایجاد می کند.

نصب و راه اندازی به ضخامت کافی و نگه داری آن آسان و کم هزینه است.

بدنه پکیج به ضخامت کافی به وسیله مواد عایقی (پشم سرامیک با دانسیته ۱۲۸ kg/m با گرید ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد) پوشش داده می شود و نگه دارنده آن بدون فاصله با عایق پوششی از جنس ورق گالوانیزه رنگی و یا استیل می باشد.

قابلیت استفاده از رکوپراتور و اکونومایزر برای کاهش مصرف انرژی و پیش گرمایش سیال را دارد.

استفاده از محفظه احتراق موج دار(corrugated) برای تمامی ظرفیت ها که باعث می شود مقاومت مکانیکی کوره در اثر موج دار شدن در مقابل فشار هیدرواستاتیک دیگ افزایش پیدا کند. خصوصا برای دیگ های تحت فشار بالا که محفظه احتراق نیاز به ضخامت بیشتری دارد با استفاده از کاروگیت با ضخامت های کمتر نیز پاسخگو می باشد.

ورق های مصرفی بخش های تحت فشار و در تماس با محصولات احتراق از نوع ورق آتشخور DIN17155-17MN4 می باشد.

لوله های مصرفی از نوع بدون درز آتش خوار و طبق استاندارد DIN17175-ST35.8 می باشد.

لوله های مصرفی در مبدل حرارتی برای تامین آب گرم مصرفی از نوع گالوانیزه میباشد.

ساختار صنعتی و کارکرد بهتر و بیشتر با شرایط مختلف اقلیمی.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *